BASINDA BİZ

Rektör Ünal TEKNOFEST’te ödül kazanan ’Atakuş İHA Takımı’nı tebrik etti

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, TEKNOFEST 2020’de Uluslararası İHA Yarışması’nda ödül kazanan Atakuş İHA Takımı’nı makamında ağırlayarak tebrik etti.Akademik danışmanlığını OMÜ Mühendislik Fakültesi Doktor Öğretim Üyesi İdris Sancaktar yaptığı Atakuş İHA Takımı, TEKNOFEST 2020’de ‘Döner Kanat İHA’ kategorisinde ‘Yerli Yazılım Ödülü’ne layık görülmüştü.

TEKNOFEST 2021 Uluslararası İHA Yarışmasından OMÜ'ye iki ödül

“TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali” kapsamında düzenlenen 2021 Uluslararası İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışmasında, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan “Huma Ar-Ge” ve “Aphelion-42” takımı, geliştirdikleri İHA’larla ödül almaya hak kazandı.

OMÜ'lü gençler kendi yazılımlarıyla ürettikleri dronlarla TEKNOFEST'te yarışacak

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Deniz Can Aykurt, 'Herhangi bir sponsorluk desteğimiz olmadı, yarışmalardan elde ettiğimiz ödülleri verimli ve doğru şekilde kullanarak bu atölyeyi hazırladık.' dedi.

OMÜ'lü öğrencilerden TEKNOFEST'te büyük başarı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü ile Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencilerinin geliştirmiş oldukları projeler TEKNOFEST’ten ödüllerle döndü.

OMÜ'lü Öğrenciler Kendi Yazılımları Doğrultusunda Ürettikleri Dronlarla TEKNOFEST'te Yarışacak

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğrencileri, kendi imkânlarıyla geliştirdikleri uçuş kartı ve yazılıma sahip dronları, bu yıl Samsun merkezli gerçekleştirilecek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST) uçuracak.

TEKNOFEST 2021 Uluslararası İHA Yarışmasından OMÜ’ye iki ödül

"TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali" kapsamında düzenlenen 2021 Uluslararası İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışmasında, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan "Huma Ar-Ge" ve "Aphelion-42" takımı, geliştirdikleri İHA'larla ödül almaya hak kazandı

OMÜ Mühendislik Fakültesi öğrencileri Teknofest’te ödül aldı

Atakuş İHA takımının akademik danışmanlığını Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Samsun Teknopark Ar-Ge Firması Sancaktar Bilişim’in kurucusu Dr. Öğr. Üyesi İdris Sancaktar yaptı. Deniz Can Aykurt takım kaptanı, Hazal Kara takım pilotu, Hüseyin Can Küçüksezer, Mehmet Kaan Yılmaz ve Yusuf Dizdar ise takım üyesi olarak katılım sağladı.

Rektör Ünal TEKNOFEST’te Yerlilik ödülünü OMÜ’ye getiren 'Atakuş İHA Takımı'nı tebrik etti

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, TEKNOFEST 2020'de Uluslararası İHA Yarışması'nda ödül kazanan Atakuş İHA Takımı'nı makamında ağırlayarak tebrik etti.